Triduum Paschalne w formie rekolekcji

15.03.2019 
Pobierz stronę w formacie PDF

W drugim roku formacji deuterokatechumenalnej w Ruchu Światło-Życie, czyli po Oazie Nowego Życia stopnia II (ONŻ II°), należy przeżyć Triduum Paschalne w formie rekolekcji. Dotyczy to zarówno młodzieży, jak i małżeństw z Domowego Kościoła.


Bezpośrednim przygotowaniem do rekolekcji Triduum Paschalnego jest cykl związany z Wielkim Postem, skoncentrowany wokół odnowy przymierza z Bogiem.

Na ten etap składają się następujące elementy formacyjne:
• kręgi biblijno-liturgiczne nawiązujące do czytań liturgii niedzielnych Wielkiego Postu, według materiałów formacyjnych "Krąg liturgiczny do czytań roku C";
• codzienna praca własna polegająca na rozważaniu czytań mszalnych dni powszednich Wielkiego Postu, w oparciu o notatnik "Zawieram z wami przymierze";
• cykl obrzędów i celebracji przewidziany w "Celebracjach na okres Wielkiego Postu – czas oczyszczenia i oświecenia".


          Triduum Paschalne w formie rekolekcji w naszej oazie diecezjalnej przeżywać będziemy w łączności z biskupami, parafią katedralną i Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie w dniach od 18 do 21 kwietnia 2019 roku. Należy przyjechać w Wielki Czwartek (18 kwietnia) bezpośrednio do katedry na Mszę Krzyżma, która będzie celebrowana o godz. 9.00. Zakończenie rekolekcji przewidziane jest w Poranek Wielkanocny (ok. godz. 900). Jest oczywiście możliwość wyjazdu bezpośrednio po Wigilii Paschalnej w Wielką Noc (ok. godz. 1.00), na którą można zaprosić bliskich.


            Zgłoszenia na rekolekcje przyjmowane będą do 31 marca br., na adres e-mail: recepcja@koszalin.oaza.pl. Do każdej ze zgłoszonych osób zostanie wysłana karta uczestnika. Po jej wydrukowaniu należy ją dokładnie wypełnić i przywieźć na rekolekcje. Opłatę w wysokości 120 zł należy przelać na konto Ruchu w naszej diecezji: 63 1240 1428 1111 0010 4023 6093.  Pozostałe koszty zostaną pokryte przez Centrum Ruchu Światło-Życie w Koszalinie.
            Zakończenie rekolekcji przewidziane jest w Poranek Wielkanocny (ok. godz. 9.00). Jest oczywiście możliwość wyjazdu bezpośrednio po Wigilii Paschalnej w Wielką Noc (ok. godz. 1.00), na którą można zaprosić bliskich.


Wyświetleń: 405
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x