Biskup zaprasza rodziny

02.08.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Tradycją naszej diecezji jest Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską, organizowana co roku w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W związku z tym wydarzeniem, biskup diecezjalny przesyła wszystkim rodzinom swoje zaproszenie. Jego treść zamieszczamy poniżej.

 

Drodzy Diecezjanie!

 

Jak co roku w dniu 15 sierpnia, zapraszam Was na Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Wspólne pielgrzymowanie jest okazją do radosnego przeżywania piękna miłości Boga do nas i naszej wzajemnej miłości. Spotkajmy się więc tam całymi rodzinami, aby prosić o pogłębienie naszej miłości, o wzmocnienie wzajemnej wierności i o łaski Boga dla naszych rodzin.

Pierwszą, najistotniejszą wspólnotą dla każdego człowieka jest rodzina, w niej przeżywa on pierwsze doświadczenia Boga i odkrywa wartość człowieka i jego godność, uczy się również ważnej sztuki bycia razem w przyjaźni i miłości. Dlatego oprócz materialnego i socjalnego zabezpieczenia, dzieci bardzo potrzebują przestrzeni życia wypełnionego wzajemną miłością rodziców i doświadczenia miłości Boga.

Błogosławiony Jan Paweł II uczył nas, że „bez Chrystusa człowiek nie pozna siebie w całej pełni, nie będzie wiedział do końca, kim jest i dokąd zdąża”, dlatego mottem tegorocznego spotkania są Jego słowa „OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI”.

Pielgrzymkę rozpoczniemy o godz. 10.00 modlitwą różańcową i koncertem w wykonaniu zespołu „Moja Rodzina”. O godz. 12.00 odprawiona zostanie przez ks. biskupa sufragana diecezji warmińskiej Jacka Jezierskiego uroczysta Eucharystia. Po Eucharystii czeka pielgrzymów czas wspólnej zabawy, czyli Festyn Rodzinny.

Mam jeszcze jedną prośbę – wesprzyjmy na tej Pielgrzymce Budowę Pomnika Dzieci Utraconych w Koszalinie, aby ci rodzice, którzy przedwcześnie utracili swoje dzieci mogli stanąć nad ich grobem i godnie się z nimi pożegnać.

Nie zapomnijmy zabrać ze sobą kwiatów i ziół, które poświęcimy podczas liturgii. Szczegółowy program znajduje się na plakacie dostarczonym do każdej parafii. Księży dziekanów proszę o zorganizowanie przynajmniej jednego autokaru z dekanatu.

Wszystkich jeszcze raz gorąco zapraszam, wszystkim błogosławię, a szczególnie tym, którzy podejmą trud pielgrzymowania.

  

† Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski


Wyświetleń: 3265
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x