Utraceni, czy wniebowzięci?

16.08.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Zakończyła się druga kwesta na rzecz budowy Pomnika Dzieci Utraconych w Koszalinie. Podczas tej zbiórki udało się zebrać ponad 4 tysiące złotych. Zapraszamy do odwiedzania profilu kampanii „Nasze na zawsze” na Facebooku. Inicjatywa ma  już sporo przyjaciół.

Koordynatorem zbiórki była Pani Alicja Górska, redaktor Radia PLUS w Koszalinie. Do prowadzenia tej akcji został powołany specjalny Komitet Budowy Pomnika i zaproszeni wolontariusze z różnych środowisk. Zorganizowana była specjalna konferencja prasowa i wydarzenia towarzyszące. Do dzieła przyłączyli się także ludzie z Ruchu Światło-Życie - zwłaszcza z Domowego Kościoła. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy i to nie tylko w imieniu organizatorów, ale przede wszystkim rodzin, które będą mogły mieć swoje miejsce modlitwy i pochówku utraconych dzieci.

Klimat Uroczystości Wniebowzięcia NMP, jaki towarzyszył kweście jest chyba najlepszą perspektywą patrzenia na całą tę akcję i najbardziej odpowiednim komentarzem teologicznym. Przez wiele lat temat pochówku dzieci, które zmarły przed naturalnym narodzeniem na skutek poronienia lub innych przyczyn był tematem tabu. Brakowało nawet regulacji prawnych. Dziś świadomość jest zupełnie inna - i to zarówno w wymiarze świeckim jak i kościelnym. Wodząc wzrokiem za Wniebowziętą łatwiej oderwać wzrok od przyziemnych oporów i nabrać odwagi. Łatwiej zobaczyć sens takiego gestu, który znaczy o wiele więcej niż parę złotych wrzuconych do puszki lub kilka godzin przestanych z nią na kweście. Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy widzieli ten sens.


Wyświetleń: 3219
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x