Nowa Para Diecezjalna

08.09.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

W głosowaniu, które miało miejsce już kilka miesięcy temu, nową parą diecezjalną Domowego  Kościoła wybrano Ewę i Zbigniewa Lange. Ten ostatni czas wprowadzani byli oni w swoje obowiązki w naszej diecezji. Od września podejmują już je w pełni.

Ewa i Zbyszek są małżeństwem od 25 lat. Mają trzech synów: Michała (24 lata), Jacka (22) i Jakuba (12). Mieszkają w Białogardzie. Oboje pracują jako katecheci. Zbyszek w szkole ponadgimnazjalnej, gdzie dodatkowo uczy informatyki, a Ewa w podstawówce, pracując także z dziećmi jako logopeda. W Domowym Kościele są od 2003 roku. Choć ich pierwsze rekolekcje przeżyli już rok po ślubie, to potem mieli długą przerwę, wracając do kręgów Domowego Kościoła po 16 latach. Na pierwszych rekolekcjach byli w Warcinie. W następnym roku na „dwójce” w Koniakowie, a „trójkę” przeżywali w Skawinie. Byli również animatorami prowadzącymi rekolekcje na „trójce” w Krakowie, „jedynce” w Kowarach. Zbyszek jest równocześnie animatorem muzycznym.

Ustępujący Agnieszka i Radosław Orłowscy ze Szczecinka przekazali posługę pary diecezjalnej podczas rozpoczęcia roku pracy formacyjnej DK w Róży Wielkiej 3 września br. Z kolei w sobotę 10 września w Paradyżu na ogólnopolskim spotkaniu Domowego Kościoła dokona się oficjalne przekazanie tej posługi w gronie par diecezjalnych z całego kraju. Wobec całego Ruchu w diecezji błogosławieństwo nowa para otrzyma od Księdza Biskupa podczas dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie 11 listopada br.

Za trud włożony w budowanie Domowego Kościoła dziękujemy Państwu Orłowskim, którzy dzielnie spełniali swoją misję przez trzy lata, pomimo zobowiązań rodzinnych i zawodowych. Wykonali kawał dobrej roboty.


Wyświetleń: 4298
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x