Krąg diecezjalny w Białogardzie

25.09.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

W sobotę 24 września 2011 r., swoje pierwsze spotkanie w nowym roku formacyjnym odbył krąg diecezjalny. Ewa i Zbyszek Lange, nowa para diecezjalna, zaprosili do swojej rodzimej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białogardzie.

Ks. kanonik Jan Gardulski, proboszcz parafii, z otwartymi ramionami przyjął na plebanii odpowiedzialnych z pięciu rejonów Domowego Kościoła, parę filialną z Poznania Kasię i Pawła Maciejewskich oraz ks. Zbyszka – moderatora Ruchu Oazowego w całej diecezji. 

Tematyka kręgu diecezjalnego skoncentrowana była na podsumowaniu ubiegłorocznej pracy w rejonach oraz podjęciu nowych zadań w rozpoczynającym się roku formacyjnym. Po modlitwie w sprawach DK, naszych rodzin, kręgów, kapłanów i nowej pary rejonu Słupsk-Ustka (Marioli i Krzysztofa Krawiec), dzieliliśmy się usłyszanym Słowem Bożym (odczytany był prolog Ewangelii wg św. Jana). Ks. Zbyszek wygłosił krótką acz interesującą konferencję o Logosie. Ukazał Chrystusa, jako osobowy Sens i ostateczną rację istnienia i działania człowieka. Szczególnie uwydatnił obszar ewangelizacji, do której jako uczniowie Chrystusa jesteśmy powołani. Zwrócił także naszą uwagę na dość istotny fakt, a mianowicie, że ludzie do których idziemy z Ewangelią mają być dla ważni, a nie tylko Prawda, którą chcemy im głosić. Ewangelia jest bowiem Dobrą Nowiną dla człowieka, a nie ideologią.

Po konferencji, pary rejonowe przedstawiały najciekawsze propozycje swoich działań i zaangażowania na rzecz rodzin Ruchu w diecezji oraz dzieliły się różnymi praktycznymi spostrzeżeniami. Do ciekawszych inicjatyw można zaliczyć peregrynację ikony Świętej Rodziny: jedna napisana specjalnie na zmówienie rejonu koszalińskiego, druga zakupiona dla całej diecezji, a trzecia – w rejonie Słupsk-Ustka zostanie poświęcona już 30 grudnia 2011r. Wierzymy, że Jezus ze swoją Matką i św. Józefem przez swoją obecność w naszych rodzinach pomoże nam w zbliżaniu się do Ojca. Budujący jest fakt, że rejon Słupsk-Ustka, który liczy 10 kręgów nie ma żadnych problemów z animatorami do pilotowania ewentualnych nowych kręgów – jeśli by się takie zawiązały. W rejonie wałeckim pary animatorskie spotykają się regularnie raz w miesiącu z parą rejonową – Agnieszką i Łukaszem – na kręgach rejonowych, co pozwala im na dobre przygotowanie i realizację zaplanowanych już teraz zadań. Ciekawą formę nawiązywania kontaktów z młodymi małżeństwami mają Beata i Jarek z rejonu pilskiego. Jako doradcy parafialni zapraszają na spotkania narzeczonych lub małżeństwa – potencjalnych kandydatów do nowych kręgów.

Poszczególne pary zwróciły także uwagę na potrzebę większej integracji z oazą młodzieżową abyśmy mogli poczuć się jedną wspólnotą. W niektórych rejonach ten brak jedności został zauważony i nazwany. Piotr i Jola ze Szczecinka zaplanowali już spotkanie opłatkowe z młodzieżą, a w każdą środę zapraszają całą oazę na adorację Najświętszego Sakramentu. Wydaje się, że ten kierunek działań pomoże Oazie w osiąganiu jedności. A może dzień skupienia wspólny dla rodzin i młodzieży? – propozycja Asi i Grzegorza z rejonu koszalińskiego. Z radością odnotowujemy fakt, że już teraz – we wrześniu – kilka małżeństw deklaruje swoją gotowość do podjęcia się organizacji rekolekcji letnich II i III stopnia dla rodzin DK. Jest to odpowiedź na przeżyte własne rekolekcje odprawione tego lata. Niewątpliwie to dar łaski, za który wszyscy jesteśmy wdzięczni Panu Bogu.

Zobowiązani przez parę krajową i krąg centralny pochyliliśmy się również nad listem, który do nas napisali, a którego temat brzmi: „Droga formacji w Domowym Kościele”. List zawarty został w 123 numerze naszego czasopisma formacyjnego i przeznaczony jest do „(…) uważnej i wielokrotnej lektury”.

Jako krąg diecezjalny dziękujemy Bogu za Agnieszkę i Radka – parę diecezjalną, która zdała posługę – za trzyletnią pracę na rzecz DK w naszej diecezji i polecamy Opatrzności Bożej całą ich rodzinę, pracę i dalsze posługiwanie w zakresie jaki uznają za właściwy.


Wyświetleń: 3504
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x