Figura w katedrze

14.12.2011 
Pobierz stronę w formacie PDF

Figura Maryi Matki Życia autorstwa Krystyny Fałdygi-Solskiej od dziś prezentowana jest w koszalińskiej katedrze. Rzeźba ta zostanie uroczyście odsłonięta jako Pomnik Dzieci Utraconych 24 marca 2012 r. na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie.

To inicjatywa społeczna, w którą zaangażowały się m.in. władze miejskie, przedstawiciele lokalnego Kościoła, szpitala, Urzędu Stanu Cywilnego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej oraz lokalnych mediów.

Komitet Budowy Pomnika Dzieci Utraconych został powołany 19 stycznia 2011 r. w Koszalinie. Honorowymi członkami komitetu są bp koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak, prezydent Koszalina Piotr Jedliński, przewodniczący Rady Miasta Koszalin Władysław Husejko oraz Urszula Mikietyńska, lekarz pediatra i radna miejska. Pomysłodawcą budowy pomnika jest ks. Henryk Romanik.

Nadal trwa zbiórka środków na budowę tego pomnika. Wpłat można dokonać na konto Stowarzyszenia „Vocatio Dei” nr 06 1540 1043 2104 8106 4403 0001.

Budowa Pomnika Dzieci Utraconych w Koszalinie odbywa się w ramach kampanii społecznej „Nasze na zawsze”. W ramach inicjatywy odbyły się już dwa pochówki dzieci utraconych, pozostawionych w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Do wypracowania procedur pochówku dzieci utraconych, pozostawionych w szpitalu, doszło dzięki pracom Komitetu Budowy Pomnika Dzieci Utraconych w Koszalinie. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni Rady Miejskiej w Koszalinie 22 września tego roku. Radni ustalili, że pogrzeby sprawowane będą nie częściej niż dwa razy do roku. Koszty pochówku pokrywa koszaliński samorząd.

Niestety nadal wiele małżeństw, które przeżywają dramat poronienia nie wiedzą, że mogą pochować swoje dziecko na cmentarzu. Komitet opracował mini poradnik dla rodziców po stracie dziecka, który rozdawany jest w szpitalu koszalińskim. Można się z nim zapoznać także w koszalińskich parafiach i Urzędzie Stanu Cywilnego.

info: Alicja Górska, Radio Plus Koszalin

Pobierz poradnik - awers
Pobierz poradnik - rewers


Wyświetleń: 3836
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x