Dzień skupienia w Koszalinie

03.02.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Dzień Babci spędziliśmy nietradycyjnie, bo w CEF-ie w Koszalinie. Kilkanaście małżeństw z Domowego Kościoła spotkało się na weekendowych dniach skupienia pod bardzo poważnym tytułem: "Koniec świata czy powtórne przyjście Chrystusa? Chrześcijańskie rozumienie eschatologii."

Katechezę przeprowadził ks. Janusz Bujak, wzbogacając naszą wiedzę o takie zagadnienia jak: rozumienie końca świata przez pierwszych chrześcijan, współczesny odbiór tego problemu czy postawy życiowe wynikające z wiary w paruzję. Wszystko to poparte rzetelną wiedzą z Pisma Świętego. Nafaszerowani tymi mądrościami, rozważaliśmy je w małych grupach. Ile osób, tyle pytań i odpowiedzi. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że dla chrześcijanina powrót Chrystusa powinien być czasem oczekiwanym i radosnym. Nie wiemy, kiedy to nastąpi, ale zawsze powinniśmy być gotowi i starać się o dobro w naszym codziennym życiu.

Umocnieni na ciele i duszy uczestniczyliśmy w wieczornym balu karnawałowym. Wodzirej - ks. Krzysztof Włodarczyk -świetnie wypełniał swą rolę, bawiąc nas i ucząc skomplikowanych układów tanecznych :), które zakończyliśmy polonezem. Mogliśmy również obejrzeć jasełka w wykonaniu naszych dzieci pod okiem ich opiekunki i autorki scenariusza Zosi Todys.
W krótkim czasie, w ciągu jednego popołudnia zdołała stworzyć małą perełkę teatralną, która wszystkim przyniosła wiele radości. W takim nastroju pozostaliśmy do końca balu, a nawet  do niedzielnego poranka. Wspólne śniadanie, Msza św. i kawa zakończyły nasz pobyt i mamy nadzieję, że dla obecnych był on miły, owocny i radosny.

Kasia i Paweł Rybakowie
z Agatką i Marysią

Zobacz galerię zdjęć


Wyświetleń: 2425
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x