Próba redefinicji pojęcia płci

22.05.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

W najbliższych godzinach i dniach ważyć się będą losy ewentualnego podpisania przez Polskę Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet
 i przemocy domowej.

Dokument ten oprócz słusznych regulacji zwalczających przemoc wobec obywateli zawiera szereg zapisów sprzecznych z polskim porządkiem konstytucyjnym a motywowanych  ideologiczną chęcia forsowania szkodliwych społecznie zmian obyczajowych mających na celu redefinicję pojęcia płci i w konsekwencji destrukcję klasycznej definicji małżeństwa i rodziny.

Stoimy na stanowisku, że Polska jest krajem, w którym niemal wszystkie regulowane w Konwencji zagadnienia prawne mają swoje pozytywne odzwierciedlenie w prawie krajowym, stąd wprowadzanie sprzecznych z zasadami ustrojowymi przepisów i definicji z Konwencji może mieć wyłącznie negatywne następstwa dla polskiego porządku prawnego.

Zaciekłość z jaką walczą o podpisanie konwencji jej zwolennicy, każe przypuszczać, że mamy niestety do czynienia z kolejną próbą manipulacji podstawowym i powszechnie w Polsce obowiązującym systemem wartości, w którym małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny a płeć jest przede wszystkim wymiarem biologicznym a nie narzędziem walki z tzw. patriarchalnym porządkiem społecznym.

Chciałbym zachęcić do wyrażenia stanowiska w tej sprawie i wspólnego powiedzenia „NIE” planom osłabiania instytucji małżeństwa w polskim porządku prawnym. Wystarczy wysłać mailem swoją opinię do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnika ds. Równego Traktowania oraz Ministerstwa Sprawiedliwości. Propozycję treści listu oraz potrzebne adresy można znaleźć tutaj.

Zachęcam gorąco do sformułowania, w oparciu o nasz wzór, własnego listu i koniecznie nadanie własnego tematu wysyłanej wiadomości. Prosimy też pamiętać o podpisie imieniem i nazwiskiem.

Jako że docierają do nas głosy, że maile zawierające nasz adres są automatycznie odrzucane na serwerach rządowych prosimy wysłać list bez kopii do Fundacji i powiadomić nas o swoim czynnym udziale w akcji w oddzielnej wiadomości. Każdy głos się liczy ! Tylko dzięki licznemu zaangażowaniu jakikolwiek społeczny nacisk może być skuteczny.

Serdecznie pozdrawiam
Paweł Woliński
Fundacja Mamy i Taty


Wyświetleń: 4044
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x