Nowy moderator Domowego Kościoła

24.09.2012 
Pobierz stronę w formacie PDF

Ks. Jacek Lewiński urodził się w roku 1967 w Połczynie-Zdroju. Jego związek z Ruchem Światło-Życie rozpoczął się w roku 1985, kiedy to przeżył swoje pierwsze rekolekcje oazowe. Była to ONŻ I w Lipiu.

W roku 1987 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Podczas formacji seminaryjnej wielokrotnie uczestniczył w rekolekcjach oazowych jako animator. Święcenia prezbiteratu otrzymał w roku 1993 z rąk biskupa Czesława Domina. Przez dwa lata pracował jako wikariusz w parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku. W tym czasie zajmował się oazą młodzieżową w parafii i powstającym kręgiem Domowego Kościoła. W roku 1995 został skierowany na studia specjalistyczne z liturgiki w Papieskim Instytucie Liturgicznym św. Anzelma w Rzymie. Po ich ukończeniu doktoratem w roku 2000 wrócił do diecezji i rozpoczął wykłady z liturgiki.

Obecnie jest wicerektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, adiunktem w Katedrze Teologii Pastoralnej, Liturgiki i Homiletyki na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego i ceremoniarzem katedralnym. Odpowiada także za katechumenat dorosłych w diecezji. W ostatnich latach prowadził kilkakrotnie ONŻ II dla młodzieży. Jest moderatorem Diakonii Liturgicznej i Diakonii Muzycznej. Od 27 lat jest członkiem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.


Wyświetleń: 5018
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x