Powołani do pełnienia diakonii

15.01.2013 
Pobierz stronę w formacie PDF

W Święto Chrztu Pańskiego (13 stycznia 2013 roku), w Ruchu Światło-Życie obchodzone także jako Święto Chrystusa Sługi, w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbyło się kolejne spotkanie Diecezjalnej Diakonii Jedności (DDJ).

Oprócz moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, moderatora diecezjalnego i pary diecezjalnej Domowego Kościoła, moderatorów poszczególnych diakonii, sióstr ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej - diakonii stałej Ruchu, a także osób świeckich posługujących w diakoniach, w spotkaniu uczestniczyli również moderatorzy rejonowi Ruchu Światło-Życie oraz kilka małżeństw z Domowego Kościoła.

Spotkanie rozpoczęło się liturgiczną modlitwą w ciągu dnia, podczas której ks. Jacek Lewiński powiedział w homilii, że Bóg chce od nas więcej, i to nie tylko w sensie działania. Następnie wszyscy udali się na obrady, które, poza sprawami organizacyjnymi, dotyczącymi m.in. oaz wakacyjnych, skupiły się głównie na istocie i funkcjonowaniu diakonii Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji.

Refleksja oparta była w dużej mierze na dokumencie zatytułowanym „Diakonia miejscem formacji i posługi w Ruchu Światło-Życie i poprzez Ruch Światło-Życie”, który został przyjęty na V Kongregacji Diakonii 24 października 2010 roku. Przypomina on, że cały Ruch Światło-Życie jest powołany do tego, aby pełnić diakonię na rzecz Kościoła i świata, a poszczególne diakonie są narzędziami, poprzez które Ruch może realizować to powołanie.

Po dyskusji, która odbywała się w duchu kolegialności, pozostaje nadzieja, że, z pomocą łaski Bożej, spotkanie Diakonii Jedności zaowocuje rozwojem diakonii specjalistycznych w naszej diecezji. Jednym z takich owoców jest już z pewnością powstająca Diakonia Życia. Sprawy te polecamy modlitwie wszystkich, a zwłaszcza tych, dla których Ruch Światło-Życie jest drogą prowadzącą nieustannie do Chrystusa Odkupiciela.

Oazy wakacyjne dla dzieci i młodzieży: turnus pierwszy, turnus drugi.
Oazy wakacyjne Domowego Kościoła: turnus drugi, turnus trzeci.


Wyświetleń: 2602
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x