Oddani pod opiekę Matki

08.06.2013 
Pobierz stronę w formacie PDF

W liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, 8 czerwca 2013 roku odbyła się w Lipiu Diecezjalna Oaza Matka, czyli spotkanie tych, którzy podejmą posługę podczas tegorocznych oaz wakacyjnych. Wzięło w nim udział 41 osób: kapłani, siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej i animatorzy.

Po zawiązaniu wspólnoty, które odbyło się przy kawie, herbacie i cieście, uczestnicy spotkania odmówili w kaplicy Modlitwę w ciągu dnia, której przewodniczył ks. Jacek Lewiński - moderator diecezjalny Domowego Kościoła. Wygłosił on również konferencję przybliżającą temat nowego roku formacyjnego 2013/2014, który brzmi „Narodzić się na nowo”.

Centralnym punktem Diecezjalnej Oazy Matki była Eucharystia, którą w kościele parafialnym celebrowało 13 kapłanów. Liturgii przewodniczył ks. Tomasz Tomaszewski - moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. W wygłoszonej homilii nawiązał on do przypadającej 11 czerwca br. 40. rocznicy Aktu oddania Ruchu Światło-Życie Niepokalanej Matce Kościoła, który to następnie odnowili wszyscy obecni na Mszy św.

Po obiedzie odbyły się spotkania w grupach. Jedną z nich stanowili kapłani-moderatorzy oaz wakacyjnych i odpowiedzialne za nie siostry. W drugiej grupie, wraz z Ewą i Zbigniewem Langami, czyli parą diecezjalną Domowego Kościoła, i ks. Jackiem Lewińskim, spotkali się ci, którzy poprowadzą rekolekcje oazowe dla małżeństw. Spotkanie dla trzeciej grupy, w skład której weszli animatorzy, moderował ks. Zbigniew Woźniak.

Na zakończenie Diecezjalnej Oazy Matki przybył biskup Paweł Cieślik, który, po skierowanym do zebranych słowie, udzielił im uroczystego błogosławieństwa do posługi podczas rekolekcji wakacyjnych. Następnie biskup wręczył przedstawicielom poszczególnych diakonii rekolekcyjnych zapalone świece, które tradycyjnie będą towarzyszyły prowadzonym przez nich oazom.

Z całą pewnością wszyscy uczestnicy spotkania wyjechali z Lipia umocnieni doświadczeniem jedności Ruchu Światło-Życie i błogosławieństwem pasterza diecezji, aby już niebawem podjąć radosny trud posługiwania podczas oaz wakacyjnych.


Wyświetleń: 2592
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x