Nadbałtycka sesja o pilotowaniu

19.06.2013 
Pobierz stronę w formacie PDF

W dniach od 29 maja do 2 czerwca 2013 roku w nadmorskiej Pleśnej odbyła się sesja o pilotowaniu kręgów Domowego Kościoła, którą  poprowadzili ks. Andrzej Wachowicz oraz Jolanta i Mirosław Słobodowie. Na taką formę rekolekcji przyjechało 12 małżeństw z różnych miejsc Polski, w tym cztery z naszej diecezji.

Pierwszy dzień sesji zaczęliśmy od kolacji, zawiązania wspólnoty i Mszy św. Drugi dzień był czasem zatrzymania się nad posługą par pilotujących nasze kręgi i rolą kapłana w pilotowanym kręgu. Trzeciego dnia analizowaliśmy to, jak powinna wyglądać ewangelizacja i pilotowanie nowych kręgów w oparciu o konspekty spotkań. Nie zabrakło oczywiście czasu na wspólne zabawy, którym towarzyszyło mnóstwo radości. Były z nami również nasze dzieci, które nie tylko się z nami bawiły, lecz czynnie włączały się w Mszę św., modląc się z nami i posługując jako liturgiczna służba ołtarza. W uroczystość Bożego Ciała mieliśmy w własną procesję, małą i skromną, ale pełną ducha i modlitwy, urzeczywistniającej się w gorącym uwielbieniu Jezusa Eucharystycznego.

Każde rekolekcje to czas stawania w prawdzie przed Bogiem, a rekolekcje związane z posługą w Domowym Kościele to także wezwanie do dawania świadectwa wiary wobec ludzi. To właśnie podczas nich ponownie odkrywaliśmy, jak są nam w tym pomocne narzędzia wzrostu duchowego - przywileje, czasami nazywane zobowiązaniami, które są nam dane przez Domowy Kościół.

W czasie tych rekolekcji pogłębiliśmy doświadczenie wartości i piękna wybranej przez nas drogi formacji i pogłębiania więzi małżeńskiej w Domowym Kościele. Po raz kolejny zaproponowano nam odkrywanie daru sakramentu małżeństwa w codziennym życiu i wielkości miłości Boga względem nas, słabych i upadających ludzi. Ogromne znaczenie miało odkrywanie wartości wspólnoty i wzajemnej pomocy.  Od pierwszych chwil spotkania z „nieznajomymi ludźmi” od razu widać było w nich iskrę życzliwości. Nie było problemu z dogadywaniem się, a prowadzący nieustannie „zarażali” nas swoim optymizmem oraz otwartością na sprawy Boże i ludzkie. To była wspaniała wspólnota serc.

Utwierdziło to nas w przekonaniu, że nasze włączanie się i zaangażowanie w życie Kościoła poprzez Ruch Światło-Życie i jego gałąź rodzinną, czyli Domowy Kościół, powinno odbywać się poprzez wierne wypełnianie charyzmatu w duchu wspólnotowego poszukiwania woli Bożej i prawdy o sobie samym tak, aby zachęcać innych do wybierania takiej drogi własną postawą i świadectwem. Droga ta jest bezpieczna i prowadzi do więzi z Bogiem i ludźmi, a to uskrzydla i nadaje życiu blasku tak, że chce się żyć!

Ewa i Zbigniew Langowie
para diecezjalna Domowego Kościoła


Wyświetleń: 2205
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x