Oazy ewangelizacyjne 2013

31.08.2013 
Pobierz stronę w formacie PDF

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Brazylii papież Franciszek mówił: "Proszę, pozwólcie Chrystusowi i Jego słowu wejść w wasze życie, pozwólcie wejść zasiewowi słowa Bożego, pozwólcie, aby się zakorzenił i wzrastał! Bóg robi wszystko, ale wy pozwólcie Mu działać, pozwólcie, aby On sprawiał ten wzrost!" (27.07.2013).

Jedną z bardzo konkretnych możliwości realizacji tej prośby Ojca Świętego są oazy ewangelizacyjne, które organizuje Ruch Światło-Życie. Są one przeznaczone dla młodzieży, która uczęszcza do przynajmniej drugiej klasy gimnazjum. Ich celem jest ożywienie w młodym człowieku wiary oraz rozbudzenie w nim pragnienia zaangażowania się w działanie istniejących już w parafii lub mających powstać w nowym roku szkolnym grup i ruchów duszpasterskich, a zwłaszcza wspólnot Ruchu Światło-Życie.

Oazy ewangelizacyjne mają dwa stopnie. Pierwszy adresowany jest do osób, które w tego rodzaju rekolekcjach wezmą udział pierwszy raz. Natomiast drugi stopień jest dla tych, którzy uczestniczyli już w oazie ewangelizacyjnej stopnia pierwszego lub podczas wakacji byli na Oazie Nowego Życia stopnia podstawowego, czyli tzw. zerówce. Ze względu na realizowanie co roku tego samego programu, nie ma możliwości uczestniczenia kolejny raz w tym samym stopniu oazy ewangelizacyjnej.

Stopień pierwszy:

Stopień drugi: 

Na rekolekcje należy przyjechać w piątek w godz. 15:00-16:30. Natomiast kończą się one w niedzielę około godz. 14:00. Zgłoszenia na wszystkie oazy ewangelizacyjne przyjmuje Centrum Ruchu Światło-Życie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej – telefonicznie: 600 604 137 lub pocztą elektroniczną: recepcja@koszalin.oaza.pl, w terminie do 28 września br.

Każda ze zgłoszonych osób otrzyma sygnaturę, czyli numer identyfikacyjny składający się z litery i cyfry, np. B23. Na wskazany adres e-mail zostanie przesłana karta uczestnika, którą, po wydrukowaniu i zapoznaniu się z umieszczonymi w niej informacjami, mają dokładnie wypełnić: uczestnik oazy, jego rodzice lub prawni opiekunowie oraz kapłan z parafii uczestnika. Wypełnioną kartę należy przywieźć ze sobą na rekolekcje.

Koszt rekolekcji wynosi 90 zł. Najpóźniej tydzień przed ich rozpoczęciem, całą kwotę należy wpłacić na konto Centrum Ruchu Światło-Życie w Koszalinie, nr 63 1240 1428 1111 0010 4023 6093, wpisując w tytule wpłaty: OE, imię i nazwisko uczestnika oraz sygnaturę przydzieloną przez recepcję, np.: OE, Jan Kowalski, B23. Wpłata nie będzie zwracana w przypadku rezygnacji z udziału w rekolekcjach.


Wyświetleń: 3957
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x