Internetowy Żywy Różaniec 2013

17.09.2013 
Pobierz stronę w formacie PDF

Podczas wrześniowych uroczystości, które zakończyły świętowanie jubileuszowego Roku Skrzatuskiego, biskup Edward Dajczak prosił, abyśmy chwycili za swoje różańce i modlili się do Maryi za siebie nawzajem i we wszystkich sprawach naszej diecezji.

W Ruchu Światło-Życie nie trzeba nikogo szczególnie zachęcać do modlitwy różańcowej, bo codzienne odmawianie przynajmniej jednej jej dziesiątki wpisane jest w życie każdego oazowicza. Mając dzięki temu doświadczenie wielkiej mocy tej modlitwy, chcemy również stawać się apostołami różańca. Dlatego już od kilku lat, z inicjatywy Diecezjalnej Diakonii Modlitwy, podejmujemy w październiku dzieło Internetowego Żywego Różańca, które pragniemy kontynuować także w roku 2013.

W naszej diecezji jest bardzo wiele spraw, które potrzebują modlitwy. Jedną z nich jest z całą pewnością pokorne błaganie za posługujących w Kościele koszalińsko-kołobrzeskim biskupów, kapłanów, diakonów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się odmówić codziennie cały różaniec, czyli wszystkie cztery jego części. W tym właśnie celu, przygotowaliśmy tabelę, w której na każdy dzień października zostało rozpisanych 20 tajemnic różańcowych.

Jak możesz się zaangażować w dzieło Internetowego Żywego Różańca?

  • na adres modlitwa@koszalin.oaza.pl podaj swoje imię i nazwisko oraz wybrany przez Ciebie tylko jeden dzień i tajemnicę różańca;
  • jeżeli właśnie ten dzień i ta tajemnica będą już "zajęte", zostaną wybrane dla Ciebie "wolny" dzień i tajemnica;
  • w ten konkretny dzień, rozważając wybraną tajemnicę, odmów jedną dziesiątkę różańca we wskazanych wyżej intencjach;
  • zaproś jak najwięcej osób do tej modlitwy.

Tabela Internetowego Żywego Różańca 2013 jest umieszczona poniżej i będzie na bieżąco aktualizowana, w miarę pojawiania się kolejnych zgłoszeń. W ciągu 3 dni każde z nich zostanie potwierdzone przez Diecezjalną Diakonię Modlitwy. Jeśli tak się nie stanie, będzie to znaczyło, że zgłoszenie nie doszło. Zapełniona, miejmy nadzieję, tabela zostanie złożona na ręce biskupa Edwarda Dajczaka jako dar ołtarza podczas Eucharystii z okazji XX Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie, która odbędzie się 11 listopada br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

Tabela Internetowego Żywego Różańca 2013

Internetowy Żywy Różaniec 2010-2012 


Wyświetleń: 5700
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x