W poczuciu odpowiedzialności

07.10.2013 
Pobierz stronę w formacie PDF

Na początku nowego roku formacyjnego odbyły się spotkania osób odpowiedzialnych za Ruch Światło-Życie w naszej diecezji. W niedzielę, 29 września w Koszalinie spotkała się Diecezjalna Diakonia Jedności, a w sobotę, 5 października w Szczecinku - Krąg Diecezjalny Domowego Kościoła.

Diecezjalna Diakonia Jedności podsumowała działania Ruchu Światło-Życie w okresie od maja do września 2013 roku, akcentując szczególnie oazy wakacyjne oraz aktywność poszczególnych diakonii diecezjalnych. Przyjęto również kalendarium wydarzeń na rok 2013/2014 i omówiono najbliższe plany, a zwłaszcza XX Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie. Posługę moderatora diakonii ewangelizacji i rejonu Szczecinek zakończył ks. Sebastian Przybyła. W rejonie zastąpił go ks. Robert Stwora. Zmiany nastąpiły też w diakonii komunikowania społecznego. Posługę jej moderatora zakończył ks. Wojciech Parfianowicz, a w działania diakonii włączył się Mirosław Filiczkowski.

Krąg Diecezjalny Domowego Kościoła gościł w parafii pw. Narodzenia NMP, której nowym proboszczem jest moderator diecezjalny Domowego Kościoła - ks. Jacek Lewiński. Oprócz niego, w spotkaniu wzięła udział para diecezjalna - Ewa i Zbigniew Langowie oraz pary rejonowe: Anna i Jacek Todysowie (rejon Koszalin), Mariola i Krzysztof Krawcowie (rejon Słupsk), Agata i Marek Pilcowie (rejon Piła), Agata i Andrzej Husejkowie (rejon Szczecinek) oraz Teresa i Janusz Nogowie (rejon Wałcz). Pary koszalińska i pilska rozpoczynają dopiero swoją posługę, zastępując Joannę i Grzegorza Jabłońskich oraz Beatę i Jarosława Wichrów. Krąg podsumował miniony rok pracy formacyjnej i zaplanował działania na rok bieżący.

Ze wszystkimi, którzy tworzą Diecezjalną Diakonię Jedności i Krąg Diecezjalny Domowego Kościoła, można się kontaktować pocztą elektroniczną przy pomocy specjalnego formularza.


Wyświetleń: 1810
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x