Narodzeni na nowo

11.10.2013 
Pobierz stronę w formacie PDF

Rekolekcje ewangelizacyjne Domowego Kościoła, które odbywały się od 4 do 6 października 2013 roku w malowniczo położonym ośrodku Caritas w Ostrowcu, przeżywało 20 małżeństw - uczestników, 4 małżeństwa animatorskie i czworo opiekunów dla 17 dzieci. Wszyscy pod czujnym okiem moderatora - ks. Tomasza Tomaszewskiego.

Naszemu odkrywaniu Boga towarzyszyły znaki czasu: Rok Wiary, który przeżywamy w Kościele, temat obecnego roku pracy Ruchu Światło-Życie "Narodzić się na nowo" oraz sobotnie wspomnienie liturgiczne świętej Faustyny. Odkrywane przez nas kolejne punkty kerygmatu i tematyka konferencji prowadziły nas do Jezusa Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela, a niedzielne uroczyste odnowienie sakramentu chrztu pozwoliło nam narodzić się na nowo w naszych małżeństwach i rodzinach. Duch Święty sprawił, że modlitwa wstawiennicza przeżywana w sobotni wieczór umacniała małżonków i budowała jedność małżeńską. Czas na modlitwę przeplatany był spacerami, wspólną zabawą i śpiewami, w których z ogromną radością towarzyszyły nam dzieci. Był też czas na rozmowy i pogawędki, poprzez które, jak się okazało w świadectwach, także z wielką mocą działał Bóg.

Dziękujemy Panu Bogu za dar służenia małżonkom podczas tych rekolekcji ze wspaniałymi parami animatorskimi: Alą i Robertem Broniszami, Jolą i Michałem Rogaczewskimi, Elą i Arkiem Drozdowskimi oraz z tak spokojnym i pełnym wyrozumiałości ks. Tomaszem. Posługa tych osób oraz postawa uczestników była dla nas świadectwem wiary i zaufania Bogu. Każdy z nich przeżywał trudy rekolekcyjne z wielka pokorą, radością i, mimo burz wewnętrznych, z wielkim pokojem zewnętrznym. Według nas, każdy uczestnik wyjeżdżał z tych rekolekcji, emanując światłem Jezusa Chrystusa. Sami doświadczyliśmy, jak Bóg nas kocha, jak nas prowadzi, mimo naszych własnych niemocy, ale tylko wtedy, gdy staniemy w prawdzie o sobie przed innymi. I właśnie to działo się na tych rekolekcjach. Otwarte serca i umysły sprawiły, że nikt nie odjechał bez przeżyć i przemiany wewnętrznej, za co jesteśmy wdzięczni naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi.

Viola i Mirek Latkowscy
para prowadząca

Świadectwo Małgorzaty


Wyświetleń: 2543
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x