Spotkać Chrystusa w liturgii

18.10.2013 
Pobierz stronę w formacie PDF

Liturgia, szczególnie eucharystyczna, jest uprzywilejo- wanym miejscem spotkania z Chrystusem w Duchu Świętym, dlatego chcę zawsze jak najpełniej w niej uczestniczyć, a moim zaszczytem i radością jest służba w zgromadzeniu liturgicznym według zaleceń soborowej odnowy liturgii.

Diakonia muzyczna jest właściwie częścią szeroko rozumianej diakonii liturgicznej. Zajmuje się ona przede wszystkim muzyką w liturgii, zarówno jej wykonywaniem - zwłaszcza podczas Eucharystii - jak i formowaniem środowisk odpowiedzialnych za kształtowanie śpiewu podczas różnych celebracji w parafiach. W tym celu diakonia organizuje warsztaty i spotkania, które pozwalają lepiej rozumieć ducha muzyki kościelnej. Stara się też rozwijać umiejętności wokalne oraz instrumentalne animatorów muzycznych, kantorów, psałterzystów i członków zespołów śpiewaczych. Warsztat umiejętności zawsze powiązany jest z wychowaniem do modlitwy i teologicznym kształtowaniem uczestników. Sama diakonia stanowi nie tylko zespół "fachowców", ale przede wszystkim wspólnotę wiary, którą łączy umiłowanie Boga i pragnienie ukazywania Jego tajemnicy innym przez piękno muzyki sakralnej.

Wszystkich, którzy chcą realizować to właśnie pragnienie, zapraszamy do włączenia się do Diecezjalnych Diakonii Muzycznej i Liturgicznej, które w naszej diecezji działają wspólnie. Zaproszenie to kierujemy do młodzieży, która uczestniczyła przynajmniej w Oazie Nowego Życia stopnia podstawowego (tzw. zerówce), oraz do małżeństw z Domowego Kościoła. Wierzymy, że wspólnie możemy zbudować coś pięknego. Najbliższe spotkanie obu diakonii odbędzie się w dniach od 8 do 10 listopada 2013 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Będzie to czas przygotowania, zarówno od strony duchowej jak i warsztatowej, do XX Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie (11 listopada), na której będziemy posługiwali. Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o zgłaszanie się do s. Moniki Grabek - tel. 608 693 143 lub e-mail: mgrabek@koszalin.oaza.pl - najpóźniej do 3 listopada.

s. Monika Grabek WDŁB - odpowiedzialna
za Diakonie Muzyczną i Liturgiczną


Wyświetleń: 2089
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x