XX Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie

24.10.2013 
Pobierz stronę w formacie PDF

XX Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie odbędzie się w poniedziałek, 11 listopada br., już tradycyjnie, w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Wpisuje się ona w oazowy rok formacyjny 2013/2014, którego temat brzmi "Narodzić się na nowo".

Nasza listopadowa pielgrzymka jest największym dniem wspólnoty w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Zapraszamy członków wszystkich gałęzi Ruchu Światło-Życie, a więc dzieci i młodzież, które formują się w oazowych wspólnotach parafialnych, a także rodziny, które należą do Domowego Kościoła. Poszczególne grupy pielgrzymują oczywiście ze swoimi księżmi-moderatorami i osobami odpowiedzialnymi. Jak co roku, wraz z oazowiczami zaproszeni są również ci, którzy, poszukując swojego miejsca w Kościele, pragną bliżej poznać Ruch Światło-Życie.

Prosimy, aby każdy uczestnik pielgrzymki miał na sobie jakiś widoczny element w kolorze, który został przydzielony poszczególnym rejonom:

 • rejon Koszalin – niebieski (dekanaty: Białogard, Darłowo, Gościno, Kołobrzeg, Koszalin, Mielno, Polanów, Świdwin),
 • rejon Piła – zielony (dekanaty: Piła, Trzcianka),
 • rejon Słupsk – żółty (dekanaty: Sławno, Słupsk Wschód, Słupsk Zachód, Ustka),
 • rejon Szczecinek – czerwony (dekanaty: Barwice, Bobolice, Czarne, Miastko, Połczyn-Zdrój, Szczecinek),
 • rejon Wałcz – biały (dekanaty: Drawsko Pomorskie, Jastrowie, Mirosławiec, Wałcz).

Najważniejszym punktem naszej pielgrzymki będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka. Pasterz diecezji odnowi w imieniu nas wszystkich "Akt oddania Ruchu Światło-Życie Niepokalanej, Matce Kościoła", którego 40 lat temu w Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem dokonał ówczesny arcybiskup krakowski, kard. Karol Wojtyła. Ofiarami pieniężnymi, złożonymi podczas Mszy św., wesprzemy proces beatyfikacyjny naszego założyciela, sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Podczas pielgrzymki odbędą się spotkania w grupach, które w tym roku, wraz z zaproszonymi gośćmi, przygotowuje Diecezjalna Diakonia Życia. Do grup zostaniemy przydzieleni według czterech kategorii wiekowych:

 • dzieci ze szkół podstawowych i młodsze,
 • młodzież gimnazjalna,
 • młodzież ponadgimnazjalna,
 • dorośli (małżonkowie, studenci i inni).

Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 12 zł za uczestnika. Za dzieci, które przyjadą ze swoimi rodzicami, należącymi do Domowego Kościoła, opłata wynosi 5 zł. Wpłat należy dokonywać w recepcji, która będzie się znajdowała przy furcie seminaryjnej. Pielgrzymka będzie również okazją do wsparcia, prowadzonego przez Siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, Domu Samotnej Matki w Koszalinie. W tym celu można przywieźć ze sobą artykuły higieniczne dla dzieci: pampersy, chusteczki nawilżane itp., które będą zbierane w wyznaczonym do tego miejscu.

Ze względów organizacyjnych, należy obowiązkowo zgłosić wszystkie grupy pielgrzymów. Ważne jest podanie ich dokładnej liczby, aby dla nikogo nie zabrakło posiłku, informatora, miejsca na spotkaniach w grupach itd. Rodziny z Domowego Kościoła zgłaszają się do swoich par rejonowych, wybierając odpowiednie osoby ze znajdującego się poniżej formularza kontaktowego. Natomiast zgłoszenia grup dziecięcych i młodzieżowych należy kierować bezpośrednio do Centrum Ruchu Światło-Życie - telefonicznie: 600 604 137 lub pocztą elektroniczną: za pomocą specjalnego formularza na adres recepcja@koszalin.oaza.pl.

Ostateczny termin zgłoszeń upływa w środę, 6 listopada br. Tego też dnia rozpoczniemy naszą modlitwę w intencji pielgrzymki, odmawiając codziennie jedną dziesiątkę różańca świętego i rozważając kolejną tajemnicę światła.


Program pielgrzymki

  8:30      recepcja
  9:30      zawiązanie wspólnoty i Modlitwa w ciągu dnia
10:30      spotkania w grupach
12:30      obiad i czas dla bliźniego
13:30      możliwość spowiedzi
14:00      namiot spotkania
14:30      EUCHARYSTIA (Księża przywożą własne alby)
16:00      koncert zespołu "New Life’m"


Wyświetleń: 4318
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

 • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
 • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
 • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x