Jak dobrze prowadzić rekolekcje?

13.11.2014 
Pobierz stronę w formacie PDF

W dniach od 6 do 11 listopada 2014 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Diakonii Rekolekcji II stopnia dla członków Domowego Kościoła, którzy przeżyli już formację podstawową i pragną posługiwać poprzez organizację i prowadzenie rekolekcji.

Rekolekcje te zostały zorganizowane przez Domowy Kościół z archidiecezji gdańskiej i byli za nie odpowiedzialni Barbara i Lesław Brzezińscy. Natomiast prowadzącymi byli ks. dr Andrzej Wachowicz – dyrektor CEF i były moderator krajowy DK oraz Danuta i Andrzej Bartosikowie z archidiecezji przemyskiej – była krakowska para filialna DK. W ORDR uczestniczyło 19 małżeństw, głównie z archidiecezji gdańskiej. Były również małżeństwa z archidiecezji szczecińskiej oraz z diecezji bydgoskiej, pelplińskiej i koszalińsko-kołobrzeskiej.

Poszczególne dni przeżywaliśmy w oparciu o program najważniejszych dni z kolejnych stopni i typów rekolekcji. Czas wypełniony był modlitwą liturgiczną i adoracją Najświętszego Sakramentu. Odbywały się także spotkania w grupach, podczas których dzieliliśmy się naszymi spostrzeżeniami, uwagami i doświadczeniami z przeżytych i prowadzonych już przez nas rekolekcji. Wszelkie wątpliwości i niejasności, które pojawiały się w czasie tych spotkań, były szczegółowo analizowane na spotkaniach ogólnych. Wspólnie staraliśmy się znaleźć rozwiązania, które w przyszłości pomogą nam uniknąć błędów w prowadzeniu rekolekcji.

Po przeżytych wspólnie rekolekcjach możemy stwierdzić, że Domowy Kościół daje możliwość permanentnej formacji i duchowego rozwoju wszystkim swoim członkom, niezależnie od wieku i stażu małżeńskiego. Teraz wszystko zależy od tego, czy jako małżonkowie nadal będziemy chcieli odkrywać charyzmat Ruchu Światło-Życie, żyć nim i przekazywać go uczestnikom rekolekcji dla rodzin.

Dziękujemy Panu Bogu za ten przeżyty we wspólnocie czas rekolekcji. Przy okazji bardzo gorąco zachęcamy małżeństwa z Domowego Kościoła do uczestniczenia w rekolekcjach oraz podejmowania różnych diakonii. Nie bójmy się tego, bo Pan Bóg uzdalnia powołanych i obdarza ich hojnie swoją łaską.

Jolanta i Piotr Sorokowie
koszalińsko-kołobrzeska para diecezjalna DK
uczestnicy ORDR IIº

Film z rekolekcji


Wyświetleń: 2489
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x