W rodzinnym kręgu

16.12.2014 
Pobierz stronę w formacie PDF

W sobotę, 13 grudnia 2014 roku w Polanowie odbył się krąg diecezjalny Domowego Kościoła w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który tworzą para diecezjalna, pary rejonowe i moderator diecezjalny.

Krąg diecezjalny spotkał się w pełnym składzie:

  • Jolanta i Piotr Sorokowie – para diecezjalna
  • ks. Tomasz Tomaszewski – moderator diecezjalny,
  • Anna i Jacek Todysowie – koszalińska para rejonowa,
  • Iwona i Paweł Sapowiczowie – słupska para rejonowa,
  • Agata i Marek Pilcowie – pilska para rejonowa,
  • Agata i Andrzej Husejkowie – szczecinecka para rejonowa,
  • Teresa i Janusz Nogowie – wałecka para rejonowa.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kościele pw. Matki Bożej Bramy Niebios na Świętej Górze Polanowskiej. W homilii ks. Tomasz zachęcał do tego, aby, na wzór proroka Eliasza, mieć w sobie ogień i nim zapalać w innych miłość do Boga i ludzi. Po Mszy św. o. Janusz Jędryszek, franciszkanin z polanowskiej pustelni, przedstawił krótko historię Góry Polanowskiej.

Dalsza część kręgu odbywała się w gościnnym domu Anny i Jacka Todysów. W atmosferze skupienia i modlitwy oraz w poczuciu odpowiedzialności za powierzoną posługę, uczestnicy spotkania dzielili się radościami i trudnościami z poszczególnych rejonów Domowego Kościoła. Omówione zostały również sprawy bieżące oraz podano terminy rekolekcji wakacyjnych i innych ważnych wydarzeń.


Wyświetleń: 2839
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x