Wspólnotowe świętowanie

15.01.2015 
Pobierz stronę w formacie PDF

W Niedzielę Chrztu Pańskiego, 11 stycznia 2015 roku rodziny z wałeckiego rejonu Domowego Kościoła spotkały się na opłatku. Rozpoczęliśmy Eucharystią celebrowaną w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przez ks. Marcina Dobrowolskiego, moderatora jednego z kręgów. Na początku Mszy wypowiedział on kilka ciepłych słów o Domowym Kościele, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

Po Eucharystii udaliśmy się do domu parafialnego, gdzie ks. proboszcz Jerzy Sławiński odczytał fragment Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Po wysłuchaniu słowa Bożego zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę i połamaliśmy się opłatkiem, składając sobie płynące z serca życzenia. Nasze świętowanie przy stole przeplataliśmy od czasu do czasu śpiewem kolęd. Dzieci i młodzież, przygotowane przez swoich rodziców, przedstawiły bardzo piękne bożonarodzeniowe scenki.

Potem przyszedł do nas Mikołaj, ku wielkiej radości naszych najmniejszych pociech i nie tylko. Spotkanie z nim trwało dość długo, bo i dzieci było sporo. Mikołaj był bardzo wymagający i każde dziecko, które chciało otrzymać od niego paczkę, musiało zaprezentować swoje talenty. Atmosfera spotkania była wspaniała, co widać na zdjęciach po uśmiechniętych buziach uczestników, a sprawił to na pewno (niewidoczny na zdjęciach) Duch Święty.

Jesteśmy bardzo wdzięczni kapłanom – ks. Jerzemu i ks. Marcinowi – za życzliwość i gościnne przyjęcie oraz za ich aktywną obecność podczas całego spotkania. Taki czas, kiedy spotykamy się razem, buduje i umacnia naszą wspólnotę. Bogu niech będą dzięki za wspólnie przeżyte chwile.

Teresa i Janusz Nogowie
wałecka para rejonowa Domowego Kościoła


Wyświetleń: 3227
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x