Z nowym rokiem animatorskim krokiem

14.01.2015 
Pobierz stronę w formacie PDF

Nowy rok 2015 rozpoczęliśmy wraz z prawie stu osobami na Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin stopnia I, która odbyła się od 2 do 5 stycznia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie.

Po ONŻ III°, którą przeżyliśmy bardzo owocnie w Wilnie podczas ubiegłorocznych wakacji, zrodziło się w nas pragnienie poprowadzenia rekolekcji. Wybór padł na ORAR I°. Nie wzięliśmy się od razu do pracy nad przygotowaniem tych rekolekcji, ale za modlitwę. Prawie codziennie modliliśmy się za ich uczestników, chociaż praktycznie jeszcze ich nie było. Ofiarowywaliśmy również kolejne Msze i 2 października 2014 roku zgłosiło się pierwsze małżeństwo z Gdańska. I posypało się!

Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania. Pan Bóg jednak zaplanował to inaczej. Mieliśmy zarezerwowanych 12 pokojów, a tu ciągle zgłaszały się nowe małżeństwa i to z wieloma dziećmi. Ks. Andrzej Wachowicz, który jest dyrektorem CEF i prowadził z nami te rekolekcje, trochę żartem mówił, żebyśmy się nie martwili, bo w ośrodku jest 100 miejsc. Martwiliśmy się jednak tym, skąd wziąć tylu odpowiednich animatorów, ale Bóg nam ich przysyłał, a my tylko prosiliśmy ich o posługę. Nikt nie odmówił. Pięć kręgów po sześć małżeństw i lista rezerwowa.

Przez 11 lat w Domowym Kościele Pan dał nam możliwość poznawania Ruchu Światło-Życie i sześciokrotnego przeżywania piętnastodniowej Oazy Rodzin różnych stopni, zarówno w roli uczestników jak i animatorów kręgu. Jednak to Pan Bóg poprowadził te rekolekcje swoją mocą, a nie naszą. Dzięki Mu za Jego łaski, bo program rekolekcji szczelnie wypełniał cały dzień, a rodziny, które przyjechały nawet z trzymiesięcznymi pociechami, miały dla siebie jedynie około trzech godzin.

Rekolekcje były ogólnopolskie, a nawet międzynarodowe. Uczestniczyły w nich 32 małżeństwa: 11 z naszej diecezji, 20 z siedmiu innych polskich diecezji oraz jedno z Hamburga. To Pan Bóg wybrał tych ludzi, otwartych na Jego łaski i pragnących modlitwy jak powietrza, chcących pokonać wszelkie trudności związane z rekolekcjami. Pokazała to godzina świadectw. My jesteśmy poruszeni tymi świadectwami i umocnieni miłością, która spłynęła na nas od Pana Boga przez uczestników. Chwała Panu za ten czas!

Iwona i Krzysztof Modzelewscy


Wyświetleń: 2486
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x