Dobrze jest dziękować Panu

18.06.2015 
Pobierz stronę w formacie PDF

"Dobrze jest dziękować Panu i śpiewać imieniu Twemu, o Najwyższy!" (Ps 92, 2). W niedzielę, 14 czerwca 2015 roku wspólnota Domowego Kościoła z rejonu szczecineckiego spotkała się na podsumowaniu roku swojej pracy formacyjnej.

Dziękczynnej Eucharystii w kościele pw. św. Rozalii z Palermo w Szczecinku przewodniczył moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła – ks. Tomasz Tomaszewski. Wśród kapłanów obecny był moderator rejonowy Domowego Kościoła i proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku – o. Arkadiusz Sojka CSsR oraz jego współpracownicy, a jednocześnie moderatorzy kręgów – o. Marek Kordecki CSsR i o. Marek Krzyżkowski CSsR. Ks. Tomasz, nawiązując do niedzielnej Ewangelii, przypomniał w homilii, że niezależnie od tego, czy śpimy czy czuwamy, w dzień i w nocy rozwija się królestwo Boże. Każdy z nas ma również dbać o własny rozwój i wzrastanie, aby przynosić plon na chwałę Bożą. Jednak to zadanie nie zawsze okazuje się proste, bo nie sprzyja nam pogoda, a wiatr potrafi miotać nami na wszystkie strony. Musimy jednak pamiętać, że tylko trwanie w Bogu może nam pomóc w realizacji naszego powołania. Sami z siebie nie możemy bowiem niczego uczynić. Właśnie dlatego małżonkowie podejmują się wzrastania we wspólnocie Domowego Kościoła i są wdzięczni Bogu za ten charyzmat.

Podczas niedzielnego spotkania wyrażona została wdzięczność za trzyletnią posługę pary rejonowej – Agaty i Andrzeja Husejków oraz całoroczną par animatorskich i pilotujących. Szczególne wsparcie modlitewne obejmować będzie teraz nową parę rejonową – Elżbietę i Grzegorza Hübnerów. Wiele radości sprawiło wszystkim obecnym zakończenie etapu pilotowania przez pięć małżeństw i wyrażenie przez nie chęci pełnego włączenia się do Domowego Kościoła. Po Eucharystii, na terenie gościnnego leśnictwa w Gałowie czekało już ognisko, kiełbaski, ciasta i sałatki. Ciesząc się swoją obecnością, uczestnicy spotkania dzielili się życzliwością, uśmiechem i swoimi planami na najbliższy czas. Następnie wspólne spotkanie dopiero we wrześniu.

Autorem zdjęć jest Piotr Szułczyński.


Wyświetleń: 4710
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x