Moc Ducha Świętego w liturgii

07.12.2015 
Pobierz stronę w formacie PDF

W drugą niedzielę Adwentu, 6 grudnia 2015 roku w gościnnych progach kapucyńskiej parafii pw. św. Antoniego w Pile odbył Adwentowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła rejonu pilskiego. Jego temat brzmiał "Moc Ducha Świętego w liturgii".

Wspólnie z nami przeżywali go Jolanta i Piotr Sorokowie, czyli para diecezjalna Domowego Kościoła, oraz ks. Tomasz Tomaszewski – moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła. Po modlitwie do Ducha Świętego, zawiązaniu wspólnoty i przedstawieniu się poszczególnych kręgów, ks. Tomaszewski w słowie na dobry początek podkreślił znaczenie udziału w rejonowych dniach wspólnoty, które są elementem naszej formacji w Domowym Kościele.

Konferencję o mocy Ducha Świętego w liturgii wygłosił o. Edward Kryger OFMCap. Jedną z jego ważniejszych myśli było to, że celem Eucharystii jest wejście wszystkich przyjmujących Komunię św. w postawę prawdziwej jedności z braćmi i siostrami w mocy Ducha Świętego. Po Eucharystii, w której uczestniczyliśmy razem ze wspólnotą parafialną, odbyło się spotkanie w grupach. Podczas niego dzieliliśmy się myślami dotyczącymi świętowania niedzieli w naszych rodzinach i doświadczeniem działania Ducha Świętego poprzez Mszę Świętą.

Głębokim przeżyciem dla nas była wspólna modlitwa, w czasie której mogliśmy odczuć jednoczącą nas moc Ducha Świętego. Obecni wśród nas kapłani, na czele z moderatorem rejonowym – ks. Ryszardem Ryngwelskim, modlili się osobno za każdą rodzinę, nakładając ręce na małżonków i dzieci. Nasze radosne i bogate w duchowe przeżycia spotkanie zakończyliśmy agapą.

Agata i Marek Pilcowie
pilska para rejonowa Domowego Kościoła


Wyświetleń: 2560
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x