Animować, czyli pobudzać, zachęcać, ożywiać, poruszać

07.01.2016 
Pobierz stronę w formacie PDF

Po raz kolejny Domowy Kościół w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozpoczął nowy rok rekolekcjami. Tym razem była to Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin stopnia II (ORAR II°), która przygotowuje pary animatorskie do formacji powierzonych im małżeństw.

W rekolekcjach uczestniczyły 23 małżeństwa, które, wraz z trzydziestką dzieci w wieku od kilku miesięcy do 12 lat, przyjechały z ośmiu polskich diecezji. Zaskoczył nas wprawdzie tęgi mróz, ale atmosfera rekolekcyjna w koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym była gorąca oraz przepełniona radością i jednością w Duchu Świętym.

Odbyło się wiele konferencji i padło wiele pytań, na które, mamy nadzieję, zostały udzielone wyczerpujące odpowiedzi. Dopełniała to codzienna Eucharystia i modlitwa, a szczególnie dwie wieczorne adoracje Najświętszego Sakramentu. Było również wiele czasu na rozmowy przy kawie i na zabawy podczas pogodnych wieczorów.

Moderatorem ORARu był ks. prof. Janusz Bujak, który z Ruchem Światło-Życie związany jest od 25 lat, a obecnie, oprócz swoich zajęć naukowo-dydaktycznych, jest moderatorem jednego z kręgów Domowego Kościoła. Ks. Janusz nie robił nam więc trudnych teologicznych wykładów, lecz o sprawach trudnych mówił w sposób prosty i zrozumiały dla wszystkich.

Animatorzy poszczególnych rekolekcyjnych kręgów należą do tego samego kręgu w Słupsku. Były to osoby po swojej pełnej formacji i posługujące już wcześniej na ORARze. Bo przecież animator może doprowadzić tylko tam, dokąd sam doszedł. Oprócz nich, jesteśmy także wdzięczni za gorliwą i profesjonalną służbę diakonii muzycznej i wychowawczej.

Osobiście dziękujemy przede wszystkim Bogu za wezwanie nas do zorganizowania i poprowadzenia tych rekolekcji.

Iwona i Krzysztof Modzelewscy

Autorami zdjęć są Lidia i Jakub Komersowie.


Wyświetleń: 2326
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x