Dzień wspólnoty w "biskupim rejonie"

08.06.2016 
Pobierz stronę w formacie PDF

W niedzielę, 5 czerwca 2016 roku w rejonie koszalińskim Domowego Kościoła odbył się krąg rejonowy i paschalny dzień wspólnoty na temat „Duch Święty a ewangelizacja”. Po raz drugi jego gospodarzem był krąg Domowego Kościoła w parafii pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu.

Krąg rejonowy odbył się w gościnnych progach domu animatorów kołobrzeskiego kręgu – Lidii i Jakuba Komersów. Prowadziła go Anna Todys z pary rejonowej, w obecności par animatorskich, miejscowego proboszcza – ks. Janusza Rajkowskiego, pary diecezjalnej Domowego Kościoła – Jolanty i Piotra Soroków oraz moderatora diecezjalnego – ks. Tomasza Tomaszewskiego. Podczas spotkania podsumowano rok pracy w rejonie i dokonano wyboru nowej pary rejonowej, którą zostali Ewa i Wiktor Cisoniowie, zastępując w tej posłudze Annę i Jacka Todysów.

Dzień wspólnoty rozpoczął się Eucharystią koncelebrowaną przez ks. Janusza i ks. Tomasza. Po niej był wspólny posiłek, a następnie ksiądz proboszcz wygłosił konferencję tematyczną. Po namiocie spotkania przed Najświętszym Sakramentem odbyły się spotkania w kręgach na temat ewangelizacji. W tym czasie dziećmi zaopiekowała się młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z wikariuszem – ks. Bartłomiejem Pająkiem. Szczególną atrakcją była zabawa na tzw. dmuchańcach.

Do uczestników dnia wspólnoty dołączył biskup nominat – ks. Krzysztof Włodarczyk, który kończy swoją posługę moderatora rejonowego. Stało się to okazją do podziękowania mu i złożenia życzeń przez tych, którym ofiarnie służył. Całe spotkanie zwieńczyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Jak co roku, wakacje będą dla członków Domowego Kościoła nie tylko czasem zasłużonego odpoczynku, ale również okazją do przeżycia rekolekcji formacyjnych.

Zdjęcia: Lidia i Jakub Komersowie


Wyświetleń: 1840
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x