Oazowa sesja o pilotowaniu

10.06.2017 
Pobierz stronę w formacie PDF

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie w dniach od 28 kwietnia do 3 maja 2017 roku odbyła się sesja o pilotowaniu nowych kręgów Domowego Kościoła - gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie.

Wzięło w niej udział 25 małżeństw z diecezji: koszalińsko-kołobrzeskiej, gdańskiej, pelplińskiej, poznańskiej, radomskiej, szczecińsko-kamieńskiej, warszawskiej, wrocławskiej i zielonogórsko-gorzowskiej. Sesję prowadzili Ewa i Tomasz Czyżowie z diecezji radomskiej oraz Barbara i Michał Hajdukowie z archidiecezji katowickiej. Asystował im ks. Przemysław Wójcik - moderator diecezjalny Domowego Kościoła z Radomia. W sumie więc, razem z dziećmi i zajmującą się nimi diakonią wychowawczą, w rekolekcjach wzięło udział ponad 80 osób.


Mimo że parę lat temu byliśmy na sesji o pilotowaniu kręgów, możemy stwierdzić, że pewne rekolekcje co jakiś czas należy odświeżyć, czyli przeżyć je jeszcze raz, zwłaszcza wtedy, gdy stają przed nami kolejne zadania wynikające z przynależności do Ruchu Światło-Życie. Pamiętajmy, że, należąc do niego, nie możemy nieustannie czerpać, ale należy zdawać sobie sprawę, że przyjdzie czas, kiedy trzeba będzie wziąć odpowiedzialność za formację innych.

Jolanta i Piotr Sorokowie - para diecezjalna Domowego Kościoła
w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej


Więcej na stronie "Gościa Niedzielnego".

Autorem zdjęć jest Paweł Sapowicz.


Wyświetleń: 1783
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x