Oaza Rodzin u Matki Cierpliwie Słuchającej

15.08.2017 
Pobierz stronę w formacie PDF

W dniach od 30 lipca do 15 sierpnia 2017 roku w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie (diecezja zielonogórsko-gorzowska) odbyła się Oaza Rodzin I stopnia.

Poprowadziła ją diakonia z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej: ks. Tomasz Tomaszewski (moderator), Teresa i Janusz Nogowie (para moderatorska) i pięć par animatorskich. Posługiwało także dwoje animatorów muzycznych, pięć osób w diakonii wychowawczej i kleryk.

W rekolekcjach uczestniczyło siedem małżeństw z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, po dwa z diecezji: gdańskiej, krakowskiej, łódzkiej i wrocławskiej oraz po jednym z diecezji: bielsko-żywieckiej, elbląskiej, kaliskiej, lubelskiej, poznańskiej, radomskiej, toruńskiej, hamburskiej i monachijskiej. W Oazie Rodzin wzięło udział także 34 dzieci w wieku od 2 miesięcy do 12 lat.

Każdy dzień rekolekcji rozpoczynał się jutrznią. Po śniadaniu odbywała się szkoła życia i rozmowy ewangeliczne. W centrum dnia znajdowała się Eucharystia. Po obiedzie rodziny miały kilka godzin do własnego zagospodarowania. Przed kolacją była szkoła modlitwy i namiot spotkania. Dzień kończył się pogodnym wieczorem i podsumowaniem przeżywanych treści.

Na dzień wspólnoty przyjechał do Rokitna bp Krzysztof Włodarczyk, który obejrzał prezentację Oazy Rodzin i wysłuchał świadectw jej uczestników. Następnie przewodniczył Eucharystii oraz Godzinie odpowiedzialności i misji. Wieczorem zaś tańczył wraz z innymi podczas pogodnego wieczoru. Oazę odwiedziły również małżeństwa kończące i rozpoczynające posługę pary diecezjalnej Domowego Kościoła w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej: Jolanta i Piotr Sorokowie oraz Iwona i Paweł Sapowiczowie.

Autorką zdjęć jest Adrianna Buniewicz.

Filmik

Artykuł na stronie "Gościa Niedzielnego"


Wyświetleń: 1862
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x