Oazy ewangelizacyjne

 
Pobierz stronę w formacie PDF

Podstawowym przedsięwzięciem ewangelizacyjnym naszej Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji są organizowane od wielu lat  krótkie oazy ewangelizacyjne w formie weekendowych rekolekcji zamkniętych dla młodzieży. Rekolekcje te skierowane są do młodych od II klasy gimnazjum wzwyż. Zwykle jest to dla nich pierwsze doświadczenie rekolekcji, które ośmiela do dalszego zaangażowania w przygodę wiary.

Treścią oaz ewangelizacyjnych jest kerygmat przepowiadany na podstawie perykop katechumenalnych z Ewangelii wg św. Jana. Są one również okazją doświadczenia przez młodych wspólnoty wiary i środowiskiem nawiązywania z nimi relacji. To także czas stworzenia klimatu do rozmów o trudnościach wiary.

Podstawą programu są rekolekcje ewangelizacyjne napisane przez ks. Franciszka Blachnickiego. Przystosowanie są one czasowo do weekendu i wzbogacone o dramy, tematyczne spotkania w grupach oraz zajęcia integracyjne. Wyświetla się podczas nich również film "Most" oraz materiał o współczesnych zagrożeniach duchowych. Punktem kulminacyjnym jest celebracja sakramentu pojednania i pokuty oraz niedzielna Eucharystia.

Oazy ewangelizacyjne adresowane są do nowych osób, wchodzących do wspólnot oazowych w parafiach i przygotowują do udziału w Oazie Nowego Życia stopnia podstawowego (tzw. "zerówka"). Otwarte są one również dla osób z innych ruchów i wspólnot, które szukają żywej osobowej relacji z Chrystusem. Jest to np. jedna z form rekolekcji proponowanych dla osób przygotowujących się do bierzmowania.


Wyświetleń: 3910
 
 
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x