Charyzmat

 
Pobierz stronę w formacie PDF

W nauczaniu Soboru Watykańskiego II możemy odczytać i zrozumieć terminologię słowa charyzmat. To słowo pochodzi z greckiego wyrazu "charizma", "charis" co oznacza "łaska". Dlatego też charyzmat oznacza wszystkie dary Boże, którymi człowiek został napełniony dla ubogacenia wspólnoty Ludu Bożego. Charyzmat ze swej strony zakłada własny cel, który jest ukierunkowany na dawanie, służbę braciom we wspólnocie Kościoła.

W takim pojęciu charyzmatu uczestniczy Ruch Światło-Życie, który powstał z inspiracji Ducha Świętego i realizacji odnowy Kościoła po Soborze Watykańskim II. Założyciel Ruchu, ksiądz Franciszek Blachnicki, otrzymał od Boga charyzmat, który nazywa się charyzmatem spotkania, darem spotkania człowieka z Chrystusem w Duchu Świętym we wspólnocie Kościoła. W tym celu ksiądz Franciszek Blachnicki wypracował cały proces formacyjno-ewangelizacyjny, obejmujący ludzi różnego wieku i powołania.


Wyświetleń: 5361
 
 
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x