Kronika

Do roku 2002

Decyzja o stworzeniu diakonii muzycznej dojrzewała wiele lat. Oczywiście, od kiedy rozpoczęły się w Lipiu rekolekcje oazowe, zawsze byli tam animatorzy śpiewu. Kiedy jednak spotkania oazy w wymiarze diecezjalnym rosły w rangę i liczebność, zwłaszcza diecezjalna pielgrzymka Ruchu, pojawiło się pragnienie stworzenia diakonii diecezjalnej .

»

Rok 2002

Oficjalnie nasza Diecezjalna Diakonia Muzyczna została powołana do istnienia podczas powakacyjnego Dnia Wspólnoty Młodych Ruchu Światło-Życie w Skrzatuszu, w dniach 14-15 września 2002 roku. Było to zarazem czuwanie przygotowane przez oazę z racji jubileuszu 30-lecia erygowania naszej diecezji. Odpowiedzialną za diakonię została s. Monika Grabek ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej (stałej, konsekrowanej diakonii Ruchu).

»

Rok 2003

Doświadczenie dobrego przeżycia tego czasu pokazało, że diakonia zapragnęła mieć swoje osobne spotkania formacyjne. Odpowiedzialni diakonii zaplanowali więc w wielkim poście 2003 roku pierwszą weekendową oazę modlitwy dla diakonii, połączoną z zajęciami warsztatowymi. Było to w czwartym tygodniu Wielkiego Postu w Lipiu, w domu macierzystym sióstr. Przyjechało wtedy 18 osób.

»

Rok 2004

Po długiej przerwie spotykamy się na wielkopostnej oazie modlitwy w dniach 19-21 marca. Tym razem odwiedzamy Słupsk. Gościnnie przyjęła nas parafia mariacka, a szczególnie oaza tej parafii na czele z ks. Wojtkiem Parfianowiczem. Spędzamy ten czas z Panem Bogiem prosząc go, by przemienił nasze serca ze złego.

»

Rok 2005

Po kilkumiesięcznym wypoczynku diakonia gromadzi się na swoim pierwszym spotkaniu w nowym roku. Wszyscy zjechali się do Lipia w dniach od 4 do 6 marca, gdzie z radością przyjęły nas pod swój dach siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej. I znowu kolejna "orka" z emisji głosu, gdyż widać, jak bardzo jest to dla diakonii ważne.

»

Rok 2006

4 lutego - w tym dniu cała diakonia muzyczna naszej diecezji (i po części jakby diecezji bydgoskiej - Mateusz Kijowski, Agata Michalska, Paulina Wróbel) spotkały się w Koszalinie. Pod swój dach przyjął nas klub osiedlowy Spółdzielni Mieszkaniowej "Na Skarpie", gdzie pracuje Grzegorz Wypych. Naszych muzyków i chórzystów wspierali swoimi głosami klerycy z naszego seminarium, którzy gorliwie pracowali razem z diakonią nad przygotowaniem pieśni na Kongregację. Pozostało do niej jeszcze tylko 20 dni, a pracy jest ogrom.

»

Rok 2007

W dniach 16 - 18 marca w Szczecinku, w parafii mariackiej diakonia odbyła kolejne warsztaty. Nad spotkaniem czuwali jak zawsze: siostra odpowiedzialna - s. Monika Grabek oraz ksiądz moderator - ks. Dawid Hamrol. Na spotkaniu obecny był również moderator diecezjalny ks. Zbigniew Woźniak, a gościem specjalnym był ojciec Piotr Włodyga - benedyktyn z Lubinia.

»

Strona 1 z 1, wyświetlono pozycje od 1 do 7, łącznie pozycji: 7.
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x