Charyzmat

 
Pobierz stronę w formacie PDF

Istota posłannictwa i duchowość Wspólnoty z Lipia, w największym streszczeniu zawiera się już w samej nazwie: Wspólnota Dzieci Łaski Bożej. Tworzą ją trzy zasadnicze elementy:

  • Wspólnota jest darem Bożym, który Siostry bardzo pielęgnują. Jest ona nie tylko miejscem, w którym wspólnie wzrastają ku pełni życia w Bogu, uczą się miłości, doświadczają mocy modlitwy i radości płynącej ze służby. Chcą, aby i inni mieli jej doświadczenie, co przejawia się w otwartości ich domów, gościnności i wspieraniu innych wspólnot i osób na drodze wiary.
  • Świadomość bycia umiłowanymi dziećmi Boga, które On hojnie obdarza wszystkim, co jest im potrzebne, budzi postawę bezgranicznej ufności, prostoty i wdzięczności wobec Ojca Niebieskiego. Siostry głęboko wierzą w Opatrzność i widzą jej przejawy, uwrażliwiając na nie innych. Dziecięctwo, to również braterstwo i jest ono ważnym motywem ewangelizacyjnym. Zanieść drugiemu Ewangelię, to znaczy okazać się bratem, który nie strzeże zazdrośnie swojej relacji z Ojcem, ale przeżywa ją w odniesieniu do współbraci. Licząc zawsze na dobroć i miłosierdzie Boga, Siostry powierzają Mu zatem nie tylko swoje troski i radości, lecz również swoich braci.
  • Łaska Boża sprawia wszystko, czym żyjemy i czym jesteśmy. Odkrycie, że Bóg jest w nas Sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z Jego wolą (Flp 2, 13), jest codziennym impulsem dla Sióstr, by szukać woli Bożej. Tą przestrzenią poszukiwania jest przede wszystkim modlitwa: codzienna Eucharystia, adoracja, liturgia godzin, czy wspólnotowa modlitwa spontaniczna. Czasem łaski są również spotkania domowe i stała formacja według Konstytucji Wspólnoty.

Wspólnota z Lipia prowadzi działalność ewangelizacyjną i formacyjną według metod zaczerpniętych z Ruchu Światło-Życie i innych współczesnych ruchów odnowy Kościoła. Siostry angażują się w dzieło oazy posługując w Centrum Ruchu w Koszalinie i podczas różnego typu wydarzeń organizowanych przez Ruch w diecezji oraz podejmują apostolat powierzony im przez biskupa, m.in.: katechizują, pracują w Domu Samotnej Matki, Caritas Diecezjalnej, w Wyższym Seminarium Duchownym, w Instytucie Teologicznym w Koszalinie, czy współpracują z ośrodkiem terapii uzależnień w Stanominie.


Wyświetleń: 4650
 
 
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x