Kronika

Pierwsze rekolekcje oazowe na terenie nowo powstałej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyły się w roku 1974, w Wierzchowie Pomorskim. Prowadził je ks. Julian Papież, zmartwychwstaniec oraz klerycy z tego samego zgromadzenia. Kronikę Diecezjalnej Diakonii Jedności trzeba jednak zacząć od ks. Antoniego Zielińskiego, kapłana archidiecezji poznańskiej, który we wrześniu 1974 r., odpowiadając na apel biskupa Tadeusza Werno, zgłosił się do pracy w naszej diecezji. To on zasadniczo zgromadził wokół siebie pierwotną diakonię jedności, która stała się kamieniem węgielnym Ruchu Światło-Życie w diecezji.


Lata 1976-1997

Ksiądz Antoni Zieliński, który odegrał kluczową rolę w zakorzenieniu się i rozwoju oaz w naszej diecezji, poznał Ruch Światło-Życie w roku 1974 r. Zetknął się z nim w Krościenku w wakacje właśnie tego roku.

»

Lata 1997-2005

Dekretem bpa Mariana Gołębiewskiego z dnia 25 lipca 1997 r. nowym moderatorem diecezjalnym został mianowany ks. Zbigniew Woźniak. Urodził się on w roku 1968 w Barwicach.

»

Rok 2006

Kolejne Spotkanie DDJ odbyło się 8 stycznia 2006 r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Po raz pierwszy pojawili się na spotkaniu DDJ ks. Jacek Lewiński i s. Agnieszka Kukiełka, zakładający Diecezjalną Diakonie Liturgiczną.

»

Rok 2007

Nowym moderatorem został mianowany ks. Janusz Bujak. Symbolicznie objął swoje "urzędowanie" 7 stycznia, w Święto Chrystusa Sługi.

»

Rok 2008

Do grona diakonii jedności dołącza Aleksandra Woźniak - z ramienia diakonii modlitwy, która nabiera entuzjazmu i rozmachu. Ola pochodzi z Kołobrzegu. Urodziła się w roku 1986. Do Ruchu Światło-Życie należy od 2002 roku.

»

Strona 1 z 1, wyświetlono pozycje od 1 do 5, łącznie pozycji: 5.
 

Kalendarium

Najnowsze zdjęcia

Księga gości

  • Ela: Również przesyłam serdeczne uściski i życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty, KS.Zbigniewa, wspaniałych sióstr Grażynki , Małgosi i Asi oraz moich przyjaciół z Oazy.Niech Pan Was prowadzi
  • Grazyna Ulikowska z domu Karamara: Szczęść Boże!!! Błogosławieństwa i mocy w głoszeniu słowa! Z łezką w oku przeglądam strony i wspominam swoją pierwszą oazę w Wierzchowie w 1974r., potem w Mszanie Górnej i Dursztynie. Moc słow i katecheza stały się dla mnie przewodnikiem w życiu. Jestem wdzięczna, że dane było mi uczestniczyć w tych wydarzeniach. Serdecznie pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w pracy .
  • Faustyna : Najlepsza oazowa strona ! :) Oby tak dalej ! :) Pozdrawiam i życzę Błogosławieństwa Bożego !:)
wpisz się

Facebook

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania z poszczególnych funkcji oraz w celu odbierania danych statystycznych o oglądalności, z których korzysta tylko redakcja serwisu. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, co jednak może spowodować nieaktywność niektórych funkcji serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x